Review Committee Members

Review Committee Members

Shrivastava Aatmesh
El Aroudi Abdelali
Baz Abdullah
Elfadel Abe
Teman Adam
Ioinovici Adrian
Leuciuc Adrian
Elwakil Ahmed
Jiang Aimin
Taguchi Akira
Willson Alan N.
Oliveri Alberto
Dominguez-Garcia Alejandro
Linares-Barranco Alejandro
Colombo Alessandro
Rizzo Alessandro
Fish Alexander
Serb Alexander
Ibrahim Ali
Ascoli Alon
Molahosseini Amir Sabbagh
Rusu Ana
Acquaviva Andrea
Andreou Andreas
Mason Andrew
Khong Andy
Wu Andy
Rubio Antonio
Worapishet Apisak
Ahmadi Arash
Paasio Ari
Madanayake Arjuna
Buscarino Arturo
Fayed Ayman
Ayazifar Babak
Vasić Bane
Taskin Baris
Soudan Bassel
Gosselin Benoit
Linares-Barranco Bernabe
Sheu Bing
Yuan Bo
Zhao Bo
Staszewski Bogdan
Kok C. W.
Kuo C.-C. Jay
Tse C.K. Michael
Sotiropoulou Calliope Louisa
Debono Carl James
Chakrabarti Chaitali
Lee Chang-Ho
Kim Chang-Su
Huang Chao-Tsung
Chang Chen-Hao
Chu Chia-Chi
Wei Chia-Ling
Nwankpa Chika
Hsia Chin
Chang Chip Hong
Cheng Chi-Tsun Ben
Fayomi Christian
Mayr Christian
Posch Christoph
Studer Christoph
Papavassiliou Christos M
Wang Chua-Chin
Zhang Chuan
Lu Chun-Shien
Vournas Costas
Malossi Cristiano
Jiang Dai
Giaouris Damian
Zhao Danella
Leon-Salas Daniel
Lun Daniel P.K.
Ielmini Daniele
Tay David
Rossi Davide
Sen Debashis
Chen Degang
Galayko Dimitri
Belfort Diomadson
Ho Dominic K. C.
Lie Donald
Ha Dong Sam
Ma Dongsheng Brian
Elliott Duncan
Lasso Edison Ramiro Taco
Bonizzoni Edoardo
Patti Edoardo
Alarcon Eduard
Vianello Elisa
Drakakis Emm
Salman Emre
Magli Enrico
Benedito Benet Ernest
Napoli Ettore
Pareschi Fabio
Qiao Fei
Zhang Feng
Ren Fengbo
Corinto Fernando
Moraes Fernando
Rangel De Sousa Fernando
Neri Filippo
Schembari Filippo
Galluppi Francesco
Lau Francis
Berry François
Manganaro Gabriele
Palumbo Gaetano
Rose Garrett
Tong Ge
Yuan George
Sirakoulis Georgios
Sobelman Gerald E.
Cauwenberghs Gert
Traversi Gianluca
Di Capua Giulia
Mazzitelli Giuseppe
Roberts Gordon
Coapes Graeme
Dündar Günhan
Wang Guoxing
Kwan H. K.
Heidari Hadi
Li Hai Helen
Johansson Hakan
Lee Hanho
Jiang Hanjun
Mostafa Hasan
Aboushady Hassan
Barthélemy Hervé
Sekiya Hiroo

Koizumi Hirotaka
Iu Ho Ching Herbert
Sun Hongbin
Li Hongliang
Hsiao Hsu-Feng
Triantis Iasonas
Ide Ichiro
Filanovsky Igor
Partin-Vaisband Inna
Savidis Ioannis
Bajic Ivan
Kale Izzet
Choi Jaehyouk
Seo Jae-Sun
Nurmi Jari
Blain Christen Jennifer
Yoo Jerald
Holleman Jeremy
Wu Jiajing
Chen Jianwen
Liu Jiaying
Chen Jie
Hu Jiefeng Jerry
Kim Ji-Hoon
Harkin Jim
Kang Jin-Ku
Kim Jinsang
Burm Jinwook
Cao Jiuwen
Xu Ji-Zheng
Goes Joao
Park Jongsun
Vandewalle Joos
Fernandes Jorge
Fernández-Berni Jorge
Silva-Martinez Jose
de la Rosa José M.
Olm Josep
Chang Joseph
Friedman Joseph
Georgiou Julius
Lin Jun
Yin Jun
Zhu Jun
Kong Jun Jin
Lee Jun Wei
Liang Junrui
Jatskevich Juri
Kim Jusung
Ma Kai-Kuang
Toh Kar Ann
Chen Ke-Horng
Abugharbieh Khaldoon
Niitsu Kiichi
Pun Kong-Pang
Maharatna Koushik
Chong Kwen-Siong
Min Kyeong-Sik
Kim Kyung Ki
Najafizadeh Laleh
Van Lan-Da
Zhang Lei
Sousa Leonel
Chang-Chien Le-Ren
Xu Li
Liu Liang
Wang Lipo
Trajkovic Ljiljana
Kocarev Ljupco
De Marchi Luca
Agostini Luciano Volcan
Hernandez Luis
Oliveira Luis
El-Moursy Magdy Ali
Ghoneima Maged
O’Neill Maire
Ahmadi Majid
Law Man-Kay
Barragan Manuel
Dominguez-Pumar Manuel
Ricci Marco
Storace Marco
Miskowicz Marek
Kazimierczuk Marian
Louërat Marie-Minerve
Di Bernardo Mario
Kumm Martin
Margala Martin
Onabajo Marvin
Kawamata Masayuki
Wien Mathias
Johnston Matt
Frasca Mattia
Ortmanns Maurits
Valle Maurizio
Mangia Mauro
Ghovanloo Maysam
Kalofonou Melina
Chang Meng-Fan Marvin
Green Michael
Chiappalone Michela
Stanacevic Milutin
Shieh Ming-Der
Stan Mircea
Berekovic Mladen
Sawan Mohamad
Atef Mohamed
Haider Mohammad
Zaghloul Mona
Torlak Murat
Yalçın Müştak E.
Neihart Nathan
Sengor Neslihan Serap
Mcfarlane Nicole
Nicolaou Nicoleta
Thakor Nitish
Takahashi Norikazu
Paulino Nuno
Ahmad Omair
Kavehei Omid
Gustafsson Oscar
Chan Pak Kwong
Abshire Pamela
Georgiou Pantelis
Desgreys Patricia
Ampadu Paul
Sotiriadis Paul P.
López Paula
Sniatala Pawel
Mohseni Pedram
Tsai Pei-Yun
Kennedy Peter
Häfliger Philipp
Zhang Philipp

Gaillardon Pierre-Emmanuel
De Lellis Pietro
Hsieh Ping-Hsuan
Dudek Piotr
Meher Pramod Kumar
Khan Qadeer
Li Qiang
Yu Qiaoyan
Wu Qing
Lehto Raija
Katti Rajendra
Ramachandran Ravi P.
Lotfi Reza
Carmona Galán Ricardo
Reis Ricardo
Caponetto Riccardo
Chang Robert Chen-Hao
Gomez-Garcia Roberto
Tetzlaff Ronald
Walker Ross
Xu Saihua
Sin Sai-Weng Terry
Pennisi Salvatore
Abeysekera Saman
Basu Sankar
Chen Sau Gee
Saxena Saurabh
Kose Selcuk
Ko Seokbum
Callegari Sergio
Martinoia Sergio
Saponara Sergio
Alirezaee Shahpour
Mirabbasi Shahriar
Fattah Shaikh
Pavan Shanthi
Ma Shaodan
Liu Shih-Chii
Chan Shing-Chow
Chen Shoushun
Lee Shuenn-Yuh
Jou Shyh-Jye Jerry
Razul Sirajudeen-Gulam
Oraintara Soontorn
Petroudi Styliani
Zhou Suli
Rahardja Susanto
Suetsugu Tadashi
Kim Tae-Hyoung Tony
Rabuske Taimur
Hinamoto Takao
Hamilton Tara
Massoud Tarek
Musah Tawfiq
Serrano Teresa
Ueta Tetsushi
Prodromakis Themis
Taris Thierry
Chang Tian Sheuan
Constandinou Tim
Datta Timir
Delbruck Tobi
Freeborn Todd
Ogunfunmi Tokunbo
Zhang Tong
Zhang Tong
Liang Tsorng Juu Peter
Tsai Tsung-Han
Ho Tsung-Yi
Arslan Tughrul
Hou Tuo-Hung
Fernando Tyrone
Moon Un-Ku
Ivanov Vadim
Liberali Valentino
Giagka Vasiliki
Pavlidis Vasilis
Moshnyaga Vasily
Paliouras Vassilis
Brea Victor
Grimblatt Victor
Valente Virgilio
Saxena Vishal
Sai Vyasa
Badawy Wael
Siu Wan-Chi
Ser Wee
Liu Wei
Tang Wei
Zheng Wei Xing
Zhu Wei-Ping
Liu Weiqiang
Zhao Weisheng
Yu Weize
Peng Wen-Hsiao
Eisenstadt William
Ki Wing-Hung
Ling Wing-Kuen
Lu Wu-Sheng
Chen Xi
Chen Xiang
Li Xiang
Liu Xiao
Zhang Xiao-Ping
Wang Xiaozhe
Zhang Xinmiao
Huang Xinming
Jiang Xudong
Chen Y. Christine
Yu Yajun
Lu Yan
Lai Yeong-Kang
Gong Yihong
Li Ying
Lao Yingjie
Uwate Yoko
Xia Yongxiang
Nishio Yoshifumi
Miyanaga Yoshikazu
Lu Yu
Huang Yuan-Hao
Lin Yuan-Pei
Chen Yun
He Yun
Galias Zbigniew
Hua Zhe
Li Zhen
Chen Zhibo
Wang Zhihua
Lin Zhiping
Yan Zhisheng
Yan Zhiyuan
Wang Zhongfeng

PATRONS


SPONSORS